۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))

آرشیو :

سرویس :
از تاريخ:
 
تا تاریخ:
 
۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
 
متخصصان یک گوشی هوشمند کوچک برای کودکان ساختند که مانند ساعت به مچ دست بسته می شود.
 
مانو کچه، نوازنده درامز از کشور فرانسه در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه می‌رود. به گزارش خبرگ
 
محققان دانشگاه پنسیلوانیا در مطالعه خود دریافتند کودکانی که ماهی مصرف می‌کنند باهوش‌تر می‌شوند و همچنین از خواب بهتری برخوردار هستند.
 
دستیار تخصصی طب ایرانی گفت: نوشیدن شربتی از شیره انگور با اندکی زعفران از مکمل‌های مناسب برای افراد درگیر هم‌و‌غم و کسانی است که از غضب شدید رنج می‌برند, شیره انگور حاوی ویتامین‌های A، B، C و املاحی چون آهن، منیزیم، فسفر و مقداری کلسیم است.
 
ایران آتشفشان‌های فعال ندارد، ولی آتشفشان‌های آن فعالیت گاز زایی دارند و محققان کشور نیز اعلام کرده‌اند آتشفشان‌ها توان لرزه‌زایی و زمین‌لرزه‌ را ندارند و آتشفشان دماوند هم هر چند که موجب قطع شدن گسل‌های البرز شده است، ولی هیچ اثری بر تحرک گسل‌ها نخواهد داشت.
 
رییس فراکسیون زنان مجلس شوری اسلامی ضمن دفاع از لایحه منع خشونت علیه زنان، گفت که اظهارنظر علیه این لایحه به دلیل نگاه‌های سیاسی است.
 
اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در خصوص ضوابط حاکم بر جذب ایثارگران در کانون های وکلا به عنوان کارآموز اطلاعیه‌ای صادر کرد.
 
خانه ملت نوشت: قانونگذاران بر ضرورت ارائه راهکارهای اساسی از سوی شهرداری برای دفع موش‌های زنده‌خوار به عنوان یکی از معضلات مهم مغفول‌مانده تهران تاکیدکردند که در صورت بروز زلزله جان شهروندان تهرانی را تهدید می‌کند.
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
 
امروزه «کبد چرب» به یکی از بیماریهای فراگیر در کشورمان تبدیل شده که عمده علت ابتلا به این بیماری به‌دلیل تغذیه غلط و ناسالم و عدم رعایت برخی تدابیر ساده حفظ‌الصحه است.
 
همه افراد یا شرکت‌هایی که فعالیت‌های تجاری را به‌عنوان شغل خود انتخاب کرده‌اند، ممکن است در برهه‌ای از زمان، به دلایل مختلف دچار ورشکستگی شوند یعنی نتوانند بدهی‌های خود را پرداخت کرده یا تعهدات خود را انجام دهند.
 
امروزه، داوری یک تاسیس مدرن حقوقی برای حل و فصل اختلافات در دنیای امروز محسوب میشود و بسیاری از افراد و شرکتهای مهم تجاری و حتی شرکتهای چند ملیتی و فراملیتی مکانیزم داوری را برای حل و فصل اختلافات موجود و یا احتمالی انتخاب می کنند.
۰۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
 
«شخص حقوقی» از اجتماع اشخاص حقیقی تشکیل می‌شود و موجودی فرضی است. اشخاص حقوقی به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: اشخاص حقوقی حقوق خصوصی مثل شرکت‌های تجاری و اشخاص حقوقی حقوق عمومی مثل سازمان‌های دولتی، دولت، شهرداری‌ها، وزارتخانه‌ها و مؤسسه‌های انتفاعی دولت.
 
نتایج پژوهش محققان ایرانی نشان می‌دهد: انتخاب «نام» نامناسب برای فرد، می‌تواند در بروز برخی ناهنجاری‌های تحصیلی او در دوران مدرسه نقش داشته باشد.
 
نتایج یک مطالعه نشان داده است، فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی موجب افزایش ریسک خودکشی در بین افراد، به ویژه دختران شده است.
۰۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
 
جناب آقاي رييس‌جمهور در بيانات خود در همايش حقوق شهروندي ضمن اعلام اينكه محيط زيست سالم يكي از مصاديق حقوق شهروندي است، گفتند معضل آلودگي هوا يك معضل جهاني است. گوييم سلمنا اما آيا هيچ كشوري نتوانست اين معضل را حل كند؟
 
نشر اظهار نظرهای توهین‌آمیز در صفحات کاربران از نظر قانون جرم محسوب می‌شود و این موضوع در قانون جرایم رایانه‌ا‌ی نیز در نظر گرفته شده و پلیس فتا به عنوان ضابط قضایی موظف به رسیدگی و دنبال کردن اقدامات لازم برای رسیدگی به شکایت کاربران است.
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
 
۷ راهکار برای شروع مهار خطرات سکته مغزی به شما معرفی شده است.
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
 
مهاجم رئال مادرید یک بیمارستان مخصوص به کودکان خواهد ساخت.
 
بازگشت محتویات معده به مری که از آن به ریفلاکس معده به مری یاد می‌شود، یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها ی گوارشی است و به علت شل شدن عضلات انتهای مری رخ می‌دهد. در انتهای مری چند رشته عضله صاف با عنوان اسفنکتر وجود دارد که به صورت حلقه‌ای دور تا دور انتهای مری را گرفته، از ورود محتویات معده به مری جلوگیری می‌کند.
 
به حقی که تاجر یا صنعتگر در نتیجه جلب مشتری، شهرت و فعالیت برای محل کار خود ایجاد می‌کند، سرقفلی گفته می‌شود.